Güneş Koruması ile İlgili Her şey

Fransa'da her yıl 80.000 yeni cilt kanseri vakası tespit ediliyor (1) , bu 20 yıl öncesine göre üç kat daha fazla. Yine de, şimdi bile, Fransızların sadece yarısı güneş koruyucu ürünler satın alıyor (2) . Bu, son 20 yılda sağlık otoriteleri, doktorlar, özellikle ortaklarımız, dermatologlar ve büyük kozmetik markaları tarafından cilt kanserine yönelik sayısız çabaya ve bilinçlendirme kampanyasına rağmen gerçekleşir.

Nedeni Nedir?


 Tüketicilerin yarısı güneş koruyucu ürünlerin çevreye zararlı bileşenler içerdiğini düşünüyor (2) . 
• Tüketicilerin yarısı ayrıca güneş koruyucu ürünlerin sağlığa zararlı maddeler içerdiğini düşünüyor (2) .

(1) www.fondation-arc.org. (2) 2020 Eczane / Parapharmacy Güneş Koruyucu Ürünler Araştırması: Alıcı Davranışı, En İyi Uygulamalar ve Marka Görselleri - İkinci Baskı, ARCONE Research tarafından 29 Eylül ve 22 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında 920 alıcı üzerinde gerçekleştirildi. 

Tüketicilerimize nasıl güvence verebiliriz?

Bir dermatoloji markası olarak böylesine önemli bir halk sağlığı sorununa çözüm getirmek bizim işimiz! Misyonumuz, güneş kremi kalitesini, formatlarını ve uygulama kolaylığını garanti ederek tüketicilerimizin cildini korumaktır. Bununla birlikte, iki endişe devam etmektedir: biri endokrin bozucular, diğeri ise deniz ortamı üzerindeki etkidir.

Son dört yıldır, SVR'nin araştırma ve geliştirme ekipleri, bir veri şirketi ve endokrin bozucular konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir laboratuvarla işbirliği içinde, güneşten koruyucu ürün yelpazemizi gözden geçirmek ve insanları kullanmaktan caydıran faktörler üzerinde çalışmak amacıyla bilimsel araştırmalar yapmaktadır. güneş koruyucu ürünler.

FORMÜLASYON ŞEMAMIZ
Filtre sayısını azaltın ve şunları ortadan kaldırır:

• Endokrin bozucu olduğundan şüphelenilen filtreler
• 
Ekotoksik
olabilecek filtreler
• 
Nanopartiküller içeren mineral ve kimyasal filtreler
• Potansiyel olarak 
tahriş edici filtreler


Örneğin. oktokrilen, oksibenzon, oktinoksat

KORUMA FAKTÖRÜMÜZ
Yüksek SPF50 / SPF50 + güneş koruması
UVA koruması > Avrupa direktiflerine göre SPF sınıflandırmasının 1/3'ü
 Geniş spektrumlu kritik dalga boyu > 370 nm ve fotostabil
 Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri ve tüm aile için uygundur.

 
DUYUSAL ÜRÜNLERİMİZ
 Son derece hoş dokular ve kokular 
• Tüm cilt ihtiyaçları ve türleri için
yeni dokular
•  Potansiyel olarak zararlı içerik içermez , örn. fenoksietanol, silikon, PMMA (polimetil metakrilat)

ÇEVRESEL ETKİMİZ
• 
Biyolojik olarak parçalanabilir formüller * (OECD 301F)
• Alglere (ISO 10253) ve suda yaşayan omurgasızlara (  ISO 14669 ) uygun formüller
• 
Suya dayanıklı formüller


Testlerimiz hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın

* Sun Secure Crème SPF50 +, Sun Secure Lait SPF50 +, Sun Secure Brume SPF50, Sun Secure Huile SPF50, Sun Secure Eau Solaire SPF50 +, Sun Secure Stick Minéral SPF50.

şeffaflık: Bu yeni filtre kombinasyonu tam olarak nedir?

Tüm kriterlerimizi karşılayan bir güneş filtresi kombinasyonu belirledik. Patenti tescil edilmiş sadece dört filtreden oluşan yeni bir kombinasyondur (FR 19/04215).

Dört filtrenin patentli * kombinasyonu için dört yıllık araştırma:

DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE -  UVA filtresi
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE - UVA ve UVB filtresi
ETHYLHEXYL TRIAZONE - 
UVB filtresi 
• DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE - 
UVB filtresi

* Sun Secure patenti FR19 / 04215 ** Bir güneş koruyucu ürün asla tam koruma sağlamaz **** Formüllerde su olmadığından Brume, Huile, Easy Stick ve Stick Minéral hariçtir, bu nedenle Niacinamide çözünemez

SUN SECURE 2.0, cilde ve deniz ortamına saygılı, çok yüksek SPF50 / 50 + güneş koruması içeren eksiksiz bir seridir. En hassas ciltler için bile tüm aile için uygundur! Herkes için dokular ve biçimler vardır.

Sun Secure: Şeffaf Koruma!

Maruz kalan yüzeyin tam olarak korunmasını sağlamak için güneşe maruz kalmadan önce bol ve eşit bir ürün tabakası uygulayın.Uygulanan miktarın azaltılması koruma seviyesini önemli ölçüde azaltır. Bir güneş koruyucu ürün asla tam koruma sağlamaz. Özellikle terledikten, yüzdükten veya havluyla kuruladıktan sonra koruma seviyesini korumak için uygulamayı sık sık tekrarlayın. Güneş ışınlarının en yoğun olduğu saat olan 12:00 ile 16:00 saatleri arasında güneşe çıkmaktan kaçının veya koruyucu giysiler giydiğinizden emin olun. Güneş yanıkları özellikle çocuklar için tehlikelidir. Cilt tipinize uygun güneş koruyucu ürünler kullanın. L' Bu ürünün kullanımı aşırı uzun süreli güneşe maruz kalmayı teşvik etmemelidir. Aşırı güneşe maruz kalmak tehlikeli olabilir. Çocukları ve bebekleri doğrudan güneş ışığından uzak tutun. Çocukların güneşte daima koruyucu giysiler giydiğinden emin olun ve açıkta kalan bölgelere güneş kremi sürün.

Uygun ürünlerle ilgili bilgiler: Sun Secure Crème SPF50 +, Sun Secure Fluide SPF50 +, Sun Secure Lait SPF50 +, Sun Secure Spray SPF50 +, Sun Secure Brume SPF50, Sun Secure Huile SPF50, Sun Secure Eau Solaire SPF50 +, Sun Secure Easy Stick SPF50 +, Sun Secure Stick Mineral SPF50.

Bültenimize kaydolun
✨Haber bültenimize kaydolun. Cildinizin bakımı için SVR Lab'den en son haberleri ve ipuçlarını alın. ✨
Yasal Uyarı
E-posta adresiniz, size haber bültenimizi ve ticari tekliflerimizi göndermek için Laboratoire SVR tarafından işlenecektir. Kişisel verilerinizin işlenmesine erişme, bunları düzeltme, silme, karşı çıkma, sınırlandırma, kişisel verilerinizin taşınabilirliği hakkı ve ölümünüzden sonra verilerinizin akıbetine ilişkin yönergeler belirleme hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza bakın.