Endokrin Bozucular

SVR  Harekete  Geçti
Endokrin bozucular hakkında

HER 10 KİŞİDEN 8'i, HORMANLARI ETKİLEYEN MADDELER KONUSUNDA DAHA FAZLA BİLGİ SAHİBİ OLMAK VEYA DAHA FAZLA KATILIM GÖSTERMEK İSTİYOR, ANCAK BUNU NASIL YAPACAKLARINI GENELLİKLE BİLMİYORLAR*. 

*Kaynak: Harris Interactive

Birlikte endokrin bozucuları ve maruz kalmamızı nasıl sınırlandıracağımızı daha iyi anlayalım.

Endokrin Bozucular günlük hayatımızın her yerinde

 


Endokrin bozucuları anlamak

🙋  Endokrin bozucular,  endokrin sistemimizin  (hormonlarımızı üreten) işleyişini değiştiren ve  sağlığımız üzerinde  zararlı etkileri olan maddelerdir  (veya madde karışımlarıdır) .  Endokrin bozucuların zararlı etkileri daha sonra çocuklarımıza, torunlarımıza hatta torunlarımızın çocuklarına geçebilir.
 
👨‍👩‍👧‍👧  
Hepimiz endokrin bozuculara maruz kalıyoruz. Ancak, yaşamımızdaki hormon değişikliklerinin olduğu dönemlerde bu etkilere özellikle duyarlı olabiliriz. Bu dönemlere "duyarlılık dönemleri" denir: hamileliğin ilk günlerinden çocuğun 3 yaşına kadar olan 1000 gün boyunca, çocukluk boyunca ve özellikle ergenlik döneminde.
(Kaynak: Ulusal Kanser Enstitüsü)


Endokrin bozucuları tanıma

🔎 Endokrin bozucu maddeler birçok günlük nesnede bulunabilir: endüstriyel hazır yemekler, ev ürünleri, mutfak eşyaları, çeşitli plastikler ve hatta bazen bazı kozmetiklerde. 

📣 Ürünlerimizin güvenliği ve toleransı konusunda duyarlı olan SVR (halihazırda mevcut düzenlemelerden bile daha katı olan bir tüzüğe tabidir), aşağıdaki hususları taahhüt etmektedir.

✅ Endokrin sistemimiz üzerinde zararlı etkiye sahip olabilecek, tanımlanmış endokrin bozucu maddeler içermeyen temiz formüller geliştirmek;

🧪 Daha da ileri giderek, bitmiş ürünlerimiz üzerinde, nihai ambalajlarında, endokrin mekanizmalarını aktive etmediklerini kontrol etmek için tanınmış testler yapmak;

♻️ Daha az plastik içeren, geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış ambalajları tercih edebilirsiniz.

SVR kendini adamıştır

🔬  2017'den beri ürünlerimizi geliştirerek, androjenik ve tiroid mekanizmaları üzerinde testlere tabi kullanıyoruz. Bu testler, endokrin bozulması konusunda uzman, bağımsız bir laboratuvar tarafından gerçekleştirilmektedir.

👍 Amacımız, en hassas kullanıcılarımıza yönelik SVR cilt bakım ürünlerini test etmek ve testler tarafından onaylanmayanları yeniden formüle etmektir.

🥼  Bilim, endokrin bozucuların anlaşılması konusunda hala ilerleme kaydetmektedir. Bu konuda bizde çaba sarf ediyoruz. Ve ilerliyoruz. Çünkü size net ve dürüst bilgi sunmayı aynı zamanda herkes için en güven verici ürünleri sunmayı arzuluyoruz.

Uzmanlarımız

👉  Endokrin bozulma konusundaki bilgi ve anlayışımızı sürekli olarak derinleştirmeye kararlıyız. Bu amaçla, kendimizi endokrin bozulma konusunda uzmanlarla çevreledik.

💬Bu  komite endokrinologlar, toksikologlar ve tamamlayıcı otoritelerin uzmanlarından oluşuyor.Onlarla şüphelerimizi ve ilerlemelerimizi tartışıyoruz. Bize nasıl ilerleyeceğimiz, hangi yeni testlerin araştırılacağı ve hangi araştırmaların sürdürüleceği konusunda tavsiyelerde bulunuyorlar.

💡Uzmanlarımızın yardımıyla, sizin bize sorduğunuz sorulara cevaplar sunmak için yeni fırsatlar araştırıyoruz. Ve güveninizi kazanan ürünlerimizin güvenliğini her zaman daha da artırmaya çalışıyoruz.

Endokrin bozuculara maruziyetinizi sınırlandırmanın ilk adımları

KOZMETİK ÜRÜNLERİ
Endokrin bozucu, farklı açıdan test edilmiş, az miktarda içerik içeren, esansiyel yağ ürünleri ürünlerini tercih etmek.

TEKSTİLLER
Doğal liflerden yapılmış olanları tercih etmek: pamuk, keten, yün, ipek. Satın aldıktan sonra daima ilk yıkamayı yapın.

EV ÜRÜNLERİ
Ekolojik olanları tercih edin, siyah sabun, beyaz sirke, karbonat kullanın. Kullanımı sadece gerekli olanlarla sınırlamak.

MUTFAK EŞYALARI
Paslanmaz çelik, cam ve dökme demir tavaları tercih edin. Şişelenmiş suyunuzu güneşte bırakmayın.

HİJYENİK ÜRÜNLER
Plastiksiz , doğal malzemeli, parfümsüz tercih edin . Yıkanabilir bez kullanın, bez uzun süre bekletmeden değiştirilmeli.

GIDA
Meyve ve sebzeleri organik olarak seçin ve iyi bir şekilde soyun. Hazır yemekleri ısıtmadan önce alüminyum olmayan bir kap içine aktarın.

 

Bültenimize kaydolun
✨Haber bültenimize kaydolun. Cildinizin bakımı için SVR Lab'den en son haberleri ve ipuçlarını alın. ✨
Yasal Uyarı
E-posta adresiniz, size haber bültenimizi ve ticari tekliflerimizi göndermek için Laboratoire SVR tarafından işlenecektir. Kişisel verilerinizin işlenmesine erişme, bunları düzeltme, silme, karşı çıkma, sınırlandırma, kişisel verilerinizin taşınabilirliği hakkı ve ölümünüzden sonra verilerinizin akıbetine ilişkin yönergeler belirleme hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza bakın.