Endokrin Bozucular

SON YILLARDA ENDOKRİN BOZUCULAR ÜZERİNDEKİ TARTIŞMA SÜREKLİ BÜYÜYOR

Parabenler, dietilstilbestrol, bisfenol A, ftalatları kim duydu? Kojik asit, kafur 4-metilbenziliden, propilparaben, triklosan, polipropilen... Bu maddeler havada, suda, toprakta, yediğimiz yiyeceklerde, kullandığımız kozmetiklerde ve günlük olarak temas ettiğimiz diğer nesnelerde bulunurlar. Ana endokrin mekanizmalarını değiştirdiğinden şüpheleniliyor. Sonuç olarak, hepimiz sağlığımıza yönelik potansiyel riskleri sorguluyor muyuz?

Sürekli olarak maruz kaldığımız bu görünmez kirlilik, bu riskleri Avrupa düzeyinde değerlendirmenin öneminin altını çizmek için 2017 yılında (Fransa'da) başkanlık kampanyası sırasında tartışma konusu oldu. Bu maddelerin etkileri ve kullandığımız ürünler hakkında yanlış bilgiler tüketici korkusunu körüklüyor. Aslında, çevremizdeki yaklaşık 800 kimyasal şu ​​anda değerlendiriliyor.

 

 

SVR'NİN TAAHHÜDÜ

SVR, tüm aile üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen, ürünlerinin tolere edilebilirliği ve güvenliğine özen gösteren bir konumlandırmaya sahip bir dermokozmetik laboratuvarıdır. Amacımız, formüllerimiz üzerinde gerçekleştirilen bir dizi testle tüketicilere somut cevaplar vermektir. Testler katalogdaki en hassas ürünler üzerinde yapıldı: bebekler, çocuklar, ergenler. Kullanımının ana endokrin mekanizmalar üzerinde zararlı etkilere neden olmadığı belgelenmiştir.

SVR markasının dermatolojik konumu ve laboratuvar tarafından her zaman benimsenen ihtiyat ilkesiyle meşrulaştırılan güçlü bir girişim. Bilimin endokrin bozucuların bilgisinde hala ilerleme kaydetmesi gerektiği ve bu sorularla dikkatli bir şekilde ilerlememiz gerektiği açıktır.

Yine de SVR, özellikle bitmiş ürünler üzerinde gerçekleştirilen bu endokrin testleri gibi bugün zaten bilinen yönlerle ilgili olarak kendi katkısını yapmak istedi.  Güvenini bize emanet eden tüketici, ürünlerin içeriği ve vücut üzerindeki olası etkileri hakkında bilgilendirilme hakkına sahiptir. Ayrıca hangi ürünlerin güvenli olduğunu bilmeye hakları olduğunu ve ilerleme kaydedebilmek için bu konuda sürekli bilimsel izlemeyi aralıksız olarak sağlamayı taahhüt ettiğimizi, 

Amaç, SVR bakımını test etmek ve testler tarafından doğrulanmayacak olanları yeniden formüle etmektir.

SVR'NİN ŞEFFAFLIĞI

Formüllerimizin vücutta endokrin parazite neden olup olmadığını kontrol etmek için ürünlerimizi, endokrin bozucuların canlı organizmalar üzerindeki etkilerini analiz etme konusunda 10 yılı aşkın süredir uzmanlaşmış bağımsız bir laboratuvara ambalajlarının içinde test ettirdik: Watchfrog laboratuvarı. Onlarla işbirliği yapma arzumuz, endokrin sisteme müdahale mekanizmalarını anlama ve uzmanlıklarıyla ürünlerimizin maksimum güvenliğini garanti etme arzusundan kaynaklanmaktadır.

 

Bilim iletişimi direktörümüz Pauline Hauchecorne ile endokrin bozucular ve bağımsız bir enstitü aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz testler hakkında soru-cevap.

Neden endokrin aktiviteyi değerlendirmemiz gerekiyor? Bu, cilt bakım ürünlerinde bulunan bileşenlerden etkilenebilir mi?
Pauline Hauchecorne: Endokrin sistemi vücudumuzu hormonal aktivite yoluyla kontrol eder. Hormonlarımızın üremeyi, büyümeyi, yaşlanmayı veya enerji seviyelerini etkilemesi gibi, herhangi bir müdahalenin sağlığımız üzerinde farklı sonuçları olabilir. Herhangi bir bileşen veya formül, endokrin sistemi potansiyel olarak etkileyebilir. Bu nedenle, halihazırda listelenmiş bilinen bozuculara ek olarak, ürünlerimizin endokrin sistem üzerindeki potansiyel etkilerini daha iyi anlamak esastır.

 

Neden olası endokrin sistem bozucuları hakkında devam eden araştırmalara ihtiyacımız var?
Pauline Hauchecorne: Endokrin sistem üzerindeki etkileri bilinen ve belgelenen maddelerin listeleri zaten var. Ancak, etrafımızı saran maddelerin çoğu hakkında veri yok. Daha da önemlisi, maddelerin kombinasyonunun etkileri her zaman değerlendirilmez. Bu nedenle, içeriklerimizi ve ürünlerimizi daha iyi anlamak için bu araştırmaya katkıda bulunmak hayati önem taşımaktadır.

 

Testler neden endokrin bozucuların yokluğunu garanti edemez? Sonuçlar net mi?
Pauline Hauchecorne: Endokrin sistemi çok karmaşıktır ve doğal maddeler yoluyla bile endokrin stresleri ile çevriliyiz, bu girişime, yani zararlı bir etkiye neden olmaz. Sadece patolojik etkileri gözlemleyerek bir maddenin veya formülün pertürbatif yapısını doğrulayabiliriz. Bu karmaşık konuyu ele almak için, in vitro testler kullanarak biyolojik mekanizmalar hakkında bilgi geliştirmeyi seçtik. Tek başına bir test yeterli değildir, ancak bir dizi bilimsel veriye sahip olmak, şüpheli maddeleri hariç tutarak daha iyi ürünler formüle etmemizi sağlar.

 

Endokrin aktivite, diğerlerinin yanı sıra, sağlık açısından ürün güvenliğinin bir göstergesidir.
Pauline Hauchecorne: Endokrin sistemi vücudumuzun çevreye uyum sağlamasına olanak tanır. Çevremizdeki çevre değiştiğinde, vücudumuz maddelere her maruz kaldığında, endokrin sistem işleyişini değiştirir, böylece fizyoloji maruz kaldığımız çevreye uyum sağlayabilir. Her şey karışmaz, ancak endokrin sistem etrafımızda bulunan maddelerin etkilerinin deposudur. Endokrin dengemize saygı duyan kaynakları ve ürünleri seçmeliyiz.

 

Şu anda, endokrin aktivitesini değerlendirmek için en iyi göstergelerden biri, in vitro endokrin sistemine dayalı bir metodolojidir. Türlerin evrimi yoluyla endokrin mekanizmalar konusunda uzman olan bilimsel ortağımız, test tüplerinde karmaşık endokrin sistemleri geliştirmeyi seçmiştir. Etik görevleri, hayvan testlerini suda yaşayan yumurtalardan ve larvalardan elde edilen in vitro endokrin sistemlerle değiştirmektir.

 

Daha fazla bilgi için endokrin test materyallerini www.watchfrog.fr adresinde inceleyebilirsiniz.

Bültenimize kaydolun
✨Haber bültenimize kaydolun. Cildinizin bakımı için SVR Lab'den en son haberleri ve ipuçlarını alın. ✨
Yasal Uyarı
E-posta adresiniz, size haber bültenimizi ve ticari tekliflerimizi göndermek için Laboratoire SVR tarafından işlenecektir. Kişisel verilerinizin işlenmesine erişme, bunları düzeltme, silme, karşı çıkma, sınırlandırma, kişisel verilerinizin taşınabilirliği hakkı ve ölümünüzden sonra verilerinizin akıbetine ilişkin yönergeler belirleme hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza bakın.